Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

II Florystyczne Mistrzostwa PolskiPowrót do spisu aktualności

II Florystyczne Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 28-29 kwietnia 2016 r. na Zamku Książ w Wałbrzychu. Stowarzyszenie Florystów Polskich serdecznie zaprasza wszystkich utalentowanych i ambitnych florystów do wzięcia udziału.

Ideą Mistrzostw jest promocja kwiatów oraz talentów florystycznych. Florystyczne Mistrzostwa Polski są miejscem dla florystów, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności, pokazać swój kunszt i kreatywność. Zawodników ocenia międzynarodowe grono sędziowskie, a prace konkursowe można oglądać podczas wystawy w trakcie Festiwalu Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ w Wałbrzychu od 30 kwietnia do 3 maja 2016 r.

Patronat nad Mistrzostwami objęła Międzynarodowa Organizacja Florystyczna Florint, której członkiem jest Stowarzyszenie. Tylko uczestnicy biorący udział w Mistrzostwach organizowanych przez Stowarzyszenie mają możliwość wywalczyć miejsce w międzynarodowych zawodach organizowanych przez Florint, m.in. EUROPA CUP. Dzięki patronatowi Florintu, udział w Mistrzostwach wiąże się z ogromnym prestiżem i promocją na świecie.

Tematem przewodnim II Florystycznych Mistrzostw Europy jest „Święto kolorów”. Mistrzostwa odbędą się w dwóch kategoriach: senior (floryści od 25 lat) i junior (floryści od 16 do 24 lat, ukończone w roku odbywania się imprezy). Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 marca 2016 r. (liczy się data wpłynięcia). Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: stowarzyszenie@floryscipolscy.pl lub dostarczyć do biura Organizatora: Stowarzyszenie Florystów Polskich, ul. Wodzisławska 37a, 44-351 Turza Śląska. Ilość miejsc w konkursie jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w przyjęciu mają zwycięzcy i vice zwycięzcy II Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionów. Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie Mistrzostw na stronie internetowej organizatora.

Uczestnicy oprócz udział w Mistrzostwach otrzymują także możliwość uczestnictwa w Kongresie Członków SFP, czyli w cyklu seminariów prowadzonych przez przedstawicieli Florintu, pokazie Tomasa de Bruyna oraz wieczornej Gali. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe oraz możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowych konkursach florystycznych.

Więcej informacji na stronie www.floryscipolscy.pl/mistrzostwa/florystyczne-mistrzostwa-polski/

Florystyczne Mistrzostwa Polski

Oceń