Bukiety okolicznościowe na różne okazje

Od zawsze kwiatami podkreślało się uroczysty charakter różnych wydarzeń: urodzin, imienin, ślubów czy świąt. Dzięki nim można wyrazić uczucia, szacunek, sympatię i miłość. Jeszcze do niedawna kwiaty towarzyszyły nam przy każdej okazji, nawet podczas zwykłych odwiedzin u znajomych, gdy nie wypadało przychodzić z pustymi rękami. Dziś z każdym dniem pamięta się o nich coraz mniej –wypierane są przez inne upominki. Zapomina się, że kwiaty są idealnym prezentem na każdą okazję. Oryginalne bukiety okolicznościowe, uroczy zapach kwiatów i bogactwo kolorów sprawiają, że te chwile stają się wyjątkowe i niezapomniane.

Pomysły na prezent z kwiatami – bukiet okolicznościowy

Bukiet okolicznościowyChcąc zrobić niezapomniany prezent bliskiej osobie, warto sięgnąć po jedyny w swoim rodzaju bukiet. Warto mieć na uwadze upodobania osoby obdarowywanej oraz jej ulubione gatunki kwiatów. Należy pamiętać o tym, żeby zachować umiar w ilości kwiatów, a także w ich barwach. Najczęściej wybieranymi kwiatami są róże, frezje, goździki, astry, tulipany oraz storczyki. Obdarowując kogoś bliskiego kwiatami można trochę poeksperymentować i wyczarować z nich prawdziwe dzieła sztuki, które zachwycą każdego – na przykład kwiatowy tort czy eleganckie pudełko, którego zawartość zauroczy swym pięknem i zapachem, przez co będzie naprawdę unikalnym podarkiem.

Jak dobrać rodzaj kwiatów

Dobierając rodzaj kwiatów, warto kierować się własnym wyczuciem. W sytuacjach oficjalnych lepszy będzie klasyczny, elegancki bukiet. Uniwersalnymi i zawsze pasującymi do okazji kwiatami są róże i tulipany – łatwo stworzyć z nich stylową kompozycję dla każdego. W sytuacjach mniej oficjalnych możemy pozwolić sobie na bukiety okolicznościowe bardziej awangardowe, z ciekawymi ozdobami. Wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że mężczyznom nie daje się kwiatów można idąc na imieniny czy urodziny wręczyć solenizantowi niewielki bukiet w stonowanych barwach lub pojedynczy kwiat.

Bukiety okolicznościowe ze storczyków

Bukiet okolicznościowyWartym uwagi kwiatem, który pasuje na wszelkie okazje jest storczyk cymbidium. Charakteryzuje się on oryginalnym kształtem, cudownym zapachem oraz różnorodnością kolorów. Występuje w bogatej kolorystyce bieli, żółci, zieleni, różu, czerwieni, brązu i pomarańczy. Podkreśla uroczysty charakter chwili i sprawia, że pozostaje ona na długo w pamięci. Cymbidium występuje w odmianach wielokwiatowych oraz drobnokwiatowych, co pozwala na zbudowanie z nich wielopoziomowych, barwnych kompozycji.

Kwiaty towarzyszą nam właściwie od zawsze, dlatego tradycja ich wręczania nie powinna zniknąć z naszych nawyków. Nawet jeśli obecnie wręczamy ich mniej możemy spróbować przypomnieć sobie i naszemu otoczeniu jak dużo przyjemności może dawać bukiet pięknych, świeżych kwiatów. Dając dobry przykład zachęcamy innych, by i oni przyczyniali się do przywracania tej miłej tradycji.