Choinka świąteczna

Choinka świąteczna to najważniejszy element dekoracji domu w okresie Bożego Narodzenia. To drzewko będzie nam towarzyszyć przez kilka tygodni dlatego warto, aby wyglądało pięknie i dobrze komponowało się z wystrojem pokoju.

Wspólne dekorowanie choinki to rytuał, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę. Zawieszanie bombek i innych ozdób będzie świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Istnieją różne trendy w ubieraniu choinek w zależności od naszych preferencji. Według tradycji choinka świąteczna była ubierana w Wigilię Bożego Narodzenia i mogła ona stać, w zależności od regionu, do święta Trzech Króli 6 stycznia lub Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego. Obecnie choinki świąteczne ubiera się w domach dużo wcześniej, aby już np. od połowy grudnia cieszyć się świąteczną atmosferą i wprowadzić do domu wyjątkową atmosferę przygotowań do Bożego Narodzenia.

choinka świąteczna oświetlona lampkamiChoinka świąteczna – oryginalne pomysły

Zamiast tradycyjnego, zielonego drzewka obwieszonego lampkami, bombkami i łańcuchami możemy pokusić się o bardziej nowoczesną formę naszej choinki. W Internecie (m.in. jako filmiki na Youtubie) znaleźć można wiele kreatywnych pomysłów na nietypowe choinki. Ciekawą choinkę na Boże Narodzenie można wykonać na przykład z papieru czy drutu, które uformujemy w odpowiedni kształt. Zrobienie tego typu ozdoby nie jest trudne, a na pewno będzie oryginalnym rozwiązaniem wyróżniającym się spośród tradycyjnych drzewek. Polecamy np. film Jak zrobić ciekawą i oryginalną choinkę z wykorzystaniem plastykowej rury.

Choinka świąteczna z naturalnymi ozdobami

Drzewko bożonarodzeniowe możemy ubrać także wykonanymi ręcznie ozdobami. Mogą być to upieczone przez nas pierniki w różnych kształtach, zasuszone owoce cytrusowe, orzechy czy laski cynamonu. Mając małe dzieci możemy pokusić się o wspólne robienie papierowych łańcuchów lub gwiazdek z pasków. Proste ozdoby na choinkę bożonarodzeniową możemy wykonać także wykorzystując słomę, włóczkę czy kolorowe kartki papieru. Tego typu dekoracje robione były dawniej, a ich wspólne przygotowywanie to dobra forma na spędzenie czasu w gronie rodziny czy przyjaciół.

choinka na boże narodzenie z szyszkami i jarzębinąTrendy w dekorowaniu choinek

W tym sezonie na choinkach królują tzw. kolory ziemi. Są to wszelkie odcienie zieleni, brązu i złotego. Można uzupełnić to kolorem białym np. poprzez wykorzystanie sztucznego śniegu. W sklepach możemy kupić nie tylko klasyczne bombki, ale także wiele innych ozdób – aniołki, renifery, Mikołaje itp. Do dekoracji w kolorach ziemi wpasowują się także np. szyszki czy elementy wykonane z drewna.

Absolutnie nie musimy jednak sugerować się trendami czy szukać oryginalnych pomysłów, które zachwycą naszych znajomych. Choinka świąteczna obwieszona wielokolorowymi ozdobami różnego rodzaju również ma swój urok i będzie dla nas dla nas atrakcyjna w Boże Narodzenie.

PS. Masz pomysł na choinkę świąteczną? Przyślij nam zdjęcie swojej kompozycji, a umieścimy je na naszym facebooku: www.facebook.com/AkademiaFlorystyki.

Choinka świąteczna – pomysły uczestników kursów

Zapisz

Zapisz

Zapisz