Dekoracja aut do ślubu

Pojazd Pary Młodej powinien wzbudzać emocje już od samego początku uroczystości, stąd też Państwo Młodzi szukają często oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów. Niezależnie od stylu, w jakim planujemy udekorować auto, należy pamiętać o kilku podstawowych wytycznych. Jedną z głównych zasad jest to, że kwiaty do dekoracji powinny być żywe, a nie sztuczne. Coraz mniej popularne staje się tradycyjna dekoracja aut w formie wielokwiatowej wiązanki, która mocowana jest na masce pojazdu. Jednym z najnowszych trendów są dekoracje „ażurowe”, które są mniej upakowane.

Ślubna dekoracja autDekoracja aut – jakie kwiaty wybrać?

Przy budowaniu kompozycji należy zwrócić uwagę na to, aby kwiaty dobrać do charakteru auta z uwzględnieniem ich koloru, gatunku oraz trwałości roślin. Jeśli do ślubu planujemy jechać tradycyjnym lub klasycznym autem, to kompozycja w stylu tradycyjnym zbudowana z popularnych kwiatów (np. goździków, tulipanów czy gerber) będzie wyglądała naturalnie i dostojnie. W przypadku aut nowoczesnych i sportowych zdecydowanie lepiej prezentują się kwiaty egzotyczne, takie jak np. orchidee i helikonie. Kwiatem sprawdzającym się w każdym przypadku jest róża, oczywiście jeśli znajduje się w odpowiednio zbudowanej kompozycji.

Zachowanie umiaru

Kolejną zasadą jest to, aby zachować umiar w ilości kwiatów na pojeździe. Dekoracja aut powinna stanowić ich integralną część, nie powinna przeszkadzać ani być zbyt przytłaczająca, a przede wszystkim powinna być świeża. Ciekawym rozwiązaniem przy dekorowaniu samochodu jest umieszczenie w kompozycji nowoczesnych elementów, takich jak ozdobne druty czy pióra.

Jeśli nie jesteśmy pewni co do swoich wyborów, to najlepiej zlecić ozdobienie auta odpowiedniej firmie florystycznej, która z pewnością stworzy ozdobę dopasowaną do oczekiwań Pary Młodej. Dekoracja aut to bowiem ważny element uroczystości ślubnej.

Zobacz. jak prezentuje się różnorodna dekoracja aut do ślubu wykonana przez uczestników kursów florystycznych: