Dekoracja stołu i sali weselnej

Najistotniejszym elementem dekoracji sali weselnej jest dekoracja stołu Państwa Młodych, jego otoczenia oraz dekoracja stołów dla gości. Coraz popularniejsze stają się wesela tematyczne, więc stoły można udekorować zgodnie z motywem przewodnim. Wystarczy użyć swojej wyobraźni, by w kreatywny sposób dobrać idealne przedmioty. W przypadku wesel tradycyjnych idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie na stołach kompozycji z żywych kwiatów w połączeniu z ozdobnymi świecznikami.

Stół państwa młodych to miejsce, na które zwrócone są spojrzenia zebranych na uroczystości gości. Dekoracja stołu powinna nawiązywać do motywu przewodniego wesela i wyróżniać się na tle pozostałych stołów, które również powinny być odpowiednio ozdobione. Najpopularniejszą dekoracją stołu państwa młodych jest duża kompozycja ze świeżych kwiatów ustawiona na środku, zazwyczaj centralnie przed Parą Młodą. Najczęściej jest to podłużna, niska kompozycja, która nie będzie ograniczała widoczności, a jednocześnie będzie prezentowała się bardzo okazale. Kwiaty pojawiające się w tej dekoracji mogą nawiązywać do bukietu Panny Młodej.

Jeśli chcemy, aby nasze wesele ogarnął powiew świeżości, powinniśmy zdecydować się na dekoracje zrobione ze świeżych, ciętych kwiatów, najlepiej białych lub w pastelowych kolorach, koniecznie umieszczonych w przezroczystych wazonach. Wazony z kwiatami najlepiej jest umieścić w centralnej części oraz u szczytu stołu. Innym rozwiązaniem mogą być dekoracje w postaci lampionów ze świecami otoczonych wiankami z różnobarwnych kwiatów.

Na stołach pięknie wyglądają także rozsypane płatki róż w otoczeniu świeczek w szklanych świecznikach. W tym przypadku istotnym jest jednak, aby zadbać o świeżość płatków i ich regularnej wymianie w przypadku ich zwiędnięcia. Ciekawym akcentem może być umieszczenie na stole świeczników z wodą. Robi się je poprzez nalanie wody do dużych kieliszków lub wysokich szklanek, następnie umieszcza się w nich świeczkę, a do środa wsypuje się płatki kwiatów lub plastry owoców cytrusowych. Całość wygląda bardzo elegancko i nowocześnie.

Pięknie udekorowana sala weselna, samochód czy kościół to połowa sukcesu. Ślub i wesele powinny być spełnieniem marzeń Państwa Młodych. Dekoracje powinny być więc starannie wybrane i przemyślane. Najlepiej, gdy wszystkie elementy będą razem tworzyć całość. Piękne zdobione nakrycia stołów wprowadzą gości w odpowiedni nastrój i pozwolą im cieszyć się tym wyjątkowym dniem razem z nowożeńcami.