Eksperymentalne kompozycje ślubne

Bukiet ślubny jest bez wątpienia atrybutem Panny Młodej. Zależnie od gustu, stylizacji i motywu przewodniego ślubu, bukiet dobiera się na zasadzie dopasowania do charakteru przyjęcia. Podczas tworzenia kompozycji trzeba zwrócić uwagę, aby wiązanka pasowała do modelu sukni ślubnej i jej koloru. Dziś wśród bukietów ślubnych królują odważne, soczyste kolory oraz ciekawa forma podparta wyjątkowymi dodatkami.

Kompozycje ślubne - kula z kwiatów

Kompozycje ślubne – wiązanki kwiatowe

Wśród kompozycji ślubnych nadal najczęściej wybierane są wiązanki kwiatowe. Nowoczesna wiązanka Panny Młodej ma dużą formę, pozostawia się w niej dużo przestrzeni między kwiatami. Coraz mniej popularne są bukiety zwarte. Panny Młode coraz częściej decydują się na kompozycje ślubne w formie kul lub wiązanki z lejących się kwiatów, popularne są również na bukiety pokaźne i duże. Duże, okrągłe bukiety mogą być wykonane z jednego lub wielu gatunków kwiatów, wybieranych zależnie od preferencji Państwa Młodych oraz klimatu ślubu. Bardzo modne kompozycje ślubne stanowią dwukolorowe tulipany, do łask powróciły również frezje i goździki. Innym pomysłem na niecodzienną i radosną kompozycję kwiatową mogą być słoneczniki. Kwiaty tę będą stanowiły widoczny akcent kolorystyczny.

Bukiety ślubne z biżuterii

Alternatywą dla klasycznych, kwiatowych bukietów ślubnych mogą być bukiety wykonane z biżuterii. Można o nich powiedzieć, że są to małe dzieła sztuki i sprawiają, że Panna Młoda wygląda olśniewająco. Jednak w przypadku bukietów biżuteryjnych należy pamiętać, aby zachować minimalizm w pozostałych dodatkach.

Eksperymentalne kompozycje ślubneKompozycje ślubne z piórami

Innym trendem ślubnym są kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem piór. Bukiety ślubne z piórami to rozwiązanie dla nowoczesnych i odważnych Panien Młodych. Taki odbiegający od tradycyjnej wiązanki bukiet na pewno przyciągnie wiele spojrzeń. Kilka pasujących do kwiatów piór doda bukietowi nowego wyglądu, za to bukiet zrobiony z samych piór będzie ekstrawagancki i nowoczesny. Wśród pomysłów na bukiet ślubny warto wymienić bukiety szyte z płatków kwiatów. Przy ich wykonaniu najczęściej wykorzystuje się płatki róż lub gladioli. Kompozycja taka gwarantuje, że podczas ceremonii wszystkie oczy będą skierowane na Pannę Młodą.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Ciekawe są także kompozycje ślubne z muszli, coraz bardziej popularne stają się również bukiety z papieru, guzików lub broszek. Wiązanka stworzona z tego typu elementów, z pewnością przetrwa długie lata i pozostanie pamiątką, którą będzie można podziwiać nie tylko na ślubnych fotografiach.
Florystki z powodzeniem komponują dziś bukiety, do których dołączane są elementy i kwiaty, których nie spodziewalibyśmy się znaleźć w ślubnej wiązance. Przy tworzeniu bukietu ślubnego ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia Panny Młodej.

Zobacz, jakie ciekawe kompozycje ślubne wykonują osoby uczestniczące w kursach florystyki.