Kwiatowe dekoracje kościoła

Podczas przygotowań do ślubu pamiętać trzeba o tym, aby zadbać o odpowiednie udekorowanie miejsca, w którym będzie się uroczystość zaślubin – kościoła. Ozdabiając świątynię możemy wyeksponować elementy, które powinny się wyróżniać i jednocześnie ukryć te, które mogą psuć jej wygląd w tym wyjątkowym dniu. Kwiatowe dekoracje powinny wpasować się nie tylko w klimat kościoła, ale też powinny pasować do sukni Panny Młodej i jej wiązanki.

Inspiracje do dekoracji ołtarza – kwiatowe dekoracje

ślubna-ozdoba-krzeseł-w-kościele

Najczęściej kościół dekoruje się skromnie, umieszczając w nim bukiety zbudowane z żywych kwiatów przy ołtarzach – jeden okazały przed ołtarzem głównym oraz mniejsze przy ołtarzach bocznych. Bukiety najczęściej składają się z kwiatów o jasnych, pastelowych barwach (biel, delikatny róż czy żółć). Szukając inspiracji na niespotykany sposób ozdobienia świątyni jest udekorowanie do rdestem. Pędy rośliny można złączyć drutem lub specjalnymi zapinkami z plastiku. Do całości można przymocować białe lilie, które przełamią surowy charakter pędów i nadadzą im romantycznego charakteru. Pusty środek łodyg rdestu może pełnić funkcję „wazoników” na wodę, przez co kompozycje te można umocować przy ławkach czy klęcznikach.

Innym sposobem przełamania kompozycji jest umieszczenie liści fikusa oraz pereł na druciku i owinięcie nimi pędów. Kompozycje dodatkowo przyozdobione wstążkami o delikatnych barwach gwarantują niesamowity efekt. Tak proste i wyraziste dekoracje świetnie wpasowują się we wnętrza kościelne.

Kwiatowe dekoracje ławek i miejsca dla Pary Młodej

florystyczna-ozdoba-krzesełOprócz ołtarza udekorować można również ławki (szczególnie w przypadku, gdy nie są one zbyt ładne). W tym celu ławki zdobi się małymi bukiecikami, które połączyć można wstęgami lub kokardami. Należy jednak pamiętać, aby ich nie zablokować i zostawić otwarte wejście z drugiej strony. Drogę, którą Para Młoda będzie kroczyć do ołtarza warto przyozdobić rozsypując w tym miejscu płatki róż. Delikatnymi kwiatami zebranymi w małe bukieciki można także przyozdobić klęczniki i siedzenia Państwa Młodych, uprzednio zakładając na nie specjalne, materiałowe pokrowce. Całość będzie wtedy wyglądała dostojnie i elegancko.

Dekoracja kościoła nada uroczystości zaślubin niesamowitej, romantycznej oprawy. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością kwiatów i ozdób. Kwiaty mają podkreślać atmosferę dnia ślubu, a nie odwracać od niego uwagę. Należy też pamiętać, żeby wszystkie pomysły udekorowania kościoła uzgodnić wcześniej z księdzem, co pomoże zapobiec niemiłym niespodziankom w tym specjalnym dniu.