Kwiaty na święto zmarłych

Jak wybrać kwiaty na Święto Zmarłych?

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych wiele osób staje przed wyborem kwiatów, jakie zakupi do ozdoby grobów najbliższych osób. Każdemu zależy, aby przybrać grób jak najpiękniej i aby wyróżniał się on spośród innych, dlatego warto dokładnie zastanowić się, jak dobrać kwiaty na święto zmarłych i znicze, aby tworzyły spójną i elegancką całość. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, które należy przemyśleć wcześniej, aby nie kupować kwiatów na ostatnią chwilę pod cmentarzem.

Wieniec serce - kwiaty na Święto ZmarłychNajbardziej popularne są wszelkiego rodzaju wiązanki i wieńce nagrobne. Osoby, które preferują tego typu kompozycje mogą spróbować odejść od tradycyjnych kompozycji i postawić na oryginalne formy. U doświadczonych florystów można zamówić kwiaty na Święto Zmarłych w formie krzyża, serca, inicjałów zmarłego czy innej. Aby nie przesadzić ze strojnością grobów jeżeli wybieramy oryginalne kwiaty na Święto Zmarłych dopasujmy do tego proste, klasyczne znicze.

Poza tradycyjnymi wiązankami i wieńcami coraz częściej kupowane są kwiaty doniczkowe, które można pozostawić na grobie na dłużej. Najpopularniejsze doniczkowe kwiaty na Święto Zmarłych to chryzantemy. Sprzedawcy oferują chryzantemy różnej wielkości i w różnych kolorach, wyróżniając wśród nich odmiany drobno-, średnio- i wielkokwiatowe. Donice formowane są kule. Chryzantemy w donicach są trwałe i odpowiednio podlewane mogą stać na grobie przez wiele dni.

Chociaż obecnie w dniu 1 listopada pod cmentarzami mamy ogromny wybór kwiatów, jeżeli chcemy aby na grobach naszych bliskich pojawiło się coś wyjątkowego warto zadbać o kwiaty wcześniej zamawiając je u sprawdzonego florysty.