Kwiaty z papieru

Mówiąc kwiat, myślimy przeważnie o żywych roślinach. Równie ciekawym rozwiązaniem mogą być jednak te sztuczne – m.in. kwiaty z papieru lub materiału. Mają one tę zaletę, że dłużej będą cieszyć obdarowaną osobę i nie zwiędną w ciągu kilku dni od otrzymania.

Kwiaty z papieru – pomysł na prezent

kwiaty-z-papieru-kolorowy-bukiet.Niezależnie od okazji, ręcznie robione kwiaty z papieru, bibuły czy krepiny będą miłym podarunkiem. Mogą być bukietem z okazji imienin, urodzin, rocznicy, ślubu jak również stworzą niebanalną dekoracje do naszego domu. Są doskonałym zamiennikiem dla mało ekologicznych sztucznych kwiatów z plastiku. Kwiaty z papieru nie potrzebują wody ani nie więdną. Zawsze zachowują swój świeży i niezmienny wygląd, pokryte uniwersalnym lakierem w sprayu na długo zachowują swoją piękną barwę.

Kwiaty tworzymy z przeważnie krepiny. Jest to rodzaj bibuły marszczonej charakteryzujący się możliwością stałego odkształcenia, jest dostępna w znacznie bardziej nasyconych kolorach niż w zwykła bibuła. Jest również od niej dużo grubsza.  Znakomicie sprawdza się do tworzenia różnego rodzaju dekoracji. Ozdoby tworzone z krepiny i bibuły są nie tylko piękne, ale i tanie. Poza tym krepina jest tworzywem ogólnodostępnym i można ją nabyć w każdym sklepie papierniczym za niewielkie pieniądze.

Kompozycje i dodatki

kwiaty-z-papieru-bukiet-w-koszu.Wykonane z krepiny kwiaty można układać w kompozycje zgodnie z zasadami florystyki tworząc w ten sposób efektowne dekoracje na różne okazje. Jako dodatków do naszych dekoracji możemy użyć suszone kwiaty i rośliny egzotyczne, które zakupimy w kolorze naturalnym, lub w wersji barwionej czy wybielanej.

W naturalnych dekoracjach coraz szersze zastosowanie znajdują przyprawy i owoce. Naturalne dekoracje nie tylko oryginalnie wyglądają, ale także pięknie pachną. Gwiazdki anyżu wspaniale prezentują się w towarzystwie innych naturalnych elementów, takich jak kory cynamonu, plastrów suszonych pomarańczy, migdałów i orzechów. Dekoracje z naturalnych elementów cieszą się szczególnym  zainteresowaniem w okresie świat Bożego Narodzenia.

Podsumowując, tak niewiele trzeba aby tworzyć wyjątkowe “florystyczne cuda” jakimi są kwiaty z papieru. Wiele materiałów znajdziemy w parku pod sosną lub w naszym ogrodzie, a bibułę kupimy w papierniczym za kilka złotych. Wystarczy jedynie trochę naszej kreatywności aby stworzyć coś wyjątkowego co na długo pozostanie w pamięci osób przez nas obdarowanych, a nasi klienci będą mieli pewność, że tego typu oryginalne ozdoby zakupią jedynie u nas .

Praca nadesłana na konkurs “Florystyczne inspiracje i porady”

Autor: Anna Ćwik

PS. Masz pomysł na ciekawą kompozycję? Przyślij nam zdjęcie swojej pracy, a umieścimy je na naszym facebooku: www.facebook.com/AkademiaFlorystyki.