Ślubne wachlarze kwiatowe

Ślubne wachlarze kwiatowe to doskonałe rozwiązanie dla Panny Młodej szukającej ciekawych i oryginalnych dodatków, a także chcącej się wyróżnić. Na stronach internetowych poświęconych tematyce ślubnej odnaleźć można wiele propozycji na stworzenie bukietu w tej postaci.

Ślubne wachlarze kwiatowe - flioletoweMożliwe jest stworzenie kompozycji jedno- i wielokwiatowych, z liśćmi lub bez, zarówno z ozdobami, jak i z samych kwiatów. Ślubne wachlarze kwiatowe z łatwością wpasowują się w motyw ślubny, a ich wyjątkowa budowa podkreśli urok kwiatów i sprawi, że będą się one pięknie prezentować.

Bukiet ślubny w postaci wachlarza przygotowuje się poprzez umieszczenie kompozycji kwiatowej w ozdobnym plastikowym lub metalowym stelażu. Do zbudowania kompozycji można wybierać wśród wielu gatunków kwiatów, w zależności od tego, o jakiej porze roku wypada uroczystość zaślubin.

Ślubne wachlarze – dobór kwiatów

wachlarz na ślub dla panny młodejNajbardziej tradycyjnym wyborem są róże – czerwone, które świetnie się prezentują i wyróżniają na tle białej sukni; białe, których subtelny i delikatny charakter wspaniale komponuje się z koronowymi ozdobami oraz herbaciane, do których idealnie pasują zielone i białe dodatki, a całość kompozycji daje wyjątkowy efekt.

Budując wachlarz kwiatowy warto zwrócić uwagę na storczyki, które stają się coraz bardziej popularne jako kwiaty ślubne – zarówno jako element bukietów, jak i innych dekoracji. Bukiet zbudowany ze storczyków może być skromny i prosty, ale też okazały i efektowny.

Oprócz tradycyjnych kwiatów jesienne panny młode mogą wybierać w szerokiej palecie barw, jaką oferują astry. Zimą śmiało można postawić na storczyki i amarylisa. Wiosną cała przyroda budzi się do życia i warto wybrać konwalie, peonie lub tulipany. Latem nasze ślubne wachlarze  można zrobić z eustomy i hortensji.

Ślubne wachlarze – dodatki

Do wachlarza kwiatowego warto wybrać dodatki, które nadadzą mu odpowiedniego charakteru. Wszystko zależy od stylu sukni i upodobań Panny Młodej – mogą to być kryształki i cyrkonie, które można dodać zarówno do samych kwiatów jak i do eleganckiego wykończenia stelażu, a także różnego koloru perełki, piórka, wstążeczki czy koronki.

Ślubne wachlarze kwiatowe można zrobić z najróżniejszych kwiatów oraz dowolnie je łączyć, warto jednak pamiętać, o zachowaniu umiaru i równowagi w kompozycji – bukiet nie powinien odciągać uwagi od Panny Młodej. Bukiet w postaci wachlarza będzie pięknie wyglądał u Panny Młodej, która stawia na skromność i suknię bez zdobień, a odpowiednio udekorowany będzie idealnie pasował do koronkowej sukni.