Warsztaty florystyczne – dlaczego warto skorzystać?

Warsztaty florystyczne jak wszystkie zajęcia manualne są idealnym sposobem na odkrywanie nowych pasji, ale także udoskonaleniem tych już istniejących. Rozwijają nasz potencjał. Jest to okazja do spotkania ciekawych ludzi, z którymi w kameralnej atmosferze możemy wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Rozwijamy się na wielu płaszczyznach,  kształtujemy wyczucie formy, własny gust i styl.

Co zyskasz na warsztatach florystycznych?

Warsztaty florystyczne działają motywacyjnie i terapeutycznie. Uczymy się precyzji i cierpliwości, otwieramy się , inspirujemy i pobudzamy kreatywność. Twórcze działanie w grupie sprzyja powstawaniu nowych idei. Czerpiemy z siebie nawzajem.

Uczymy się pod okiem wykwalifikowanej osoby. Udany przebieg warsztatów w największym stopniu zależy od umiejętności prowadzącego – od tego, czy jest on w stanie stworzyć przyjazną i życzliwą atmosferę. Omawianie poszczególnych etapów pracy przez florystę prowadzącego zajęcia pozwala nam nabyć niezbędną wiedzę  techniczną i botaniczną. Bardzo cenne są też indywidualne korekty. Musimy pamiętać o tym , że pasja musi być wzbogacana  wiedzą i doświadczeniem. Zaangażowanie w warsztaty to również lekcja konsekwencji, wytrwałości i wiary we własne możliwości pomimo trudnych początków. Satysfakcja z postępów jest jednak ogromna.

warsztaty florystyczne na żywych kwiatachWarsztaty florystyczne to również poznawanie różnorodnej roślinności, jej barw, struktur, właściwości daje nam ogromną ilość środków wyrazu do tworzenia nowych kompozycji. Wykorzystanie takich materiałów jak kawałek kory, siatka ogrodowa, wosk, folia czy beton nadaje im zupełnie inną formę, często o całkowicie nowym  znaczeniu. Łączymy świat roślin i sztuki. Uczymy się wykonywać bukiety, kompozycje, biżuterię, upiększać naczynia. W swych pracach wyrażamy emocje. Bardzo często eksperymentujemy, dlatego zdarza się, że efekt końcowy jest zaskoczeniem. Gromadzimy nowe doświadczenia i jesteśmy z siebie dumni. Podczas zajęć rośnie nasza pewność siebie i samoocena. Poznajemy czym jest radość płynąca z pracy z roślinami. Zapraszamy je do naszego codziennego życia, na parapety i stoły. Z tak zdobytą wiedzą i energią radośnie wracamy do obowiązków zawodowych i prywatnych.

Florystyczne zajęcia manualne mogą pozostać w strefie dobrej zabawy, mogą być chwilą, która wraca z uśmiechem jest odskocznią od codzienności. Okazją do stworzenia czegoś wyjątkowego dla siebie, do domu lub dla bliskich, okazją do poznania nowych ludzi, sposobem na relaks. Mogą stać się również wielkim odkryciem, pasją, siłą do robienia rzeczy, których wcześniej nigdy nie robiliśmy i pomysłem na życie.

Jedno jest jednak pewne. Po warsztatach florystycznych świat roślin już nigdy nie będzie nam obojętny. To przyjaźń na zawsze.

Warsztaty florystyczne – galeria