Wiązanki i wieńce pogrzebowe

Zobacz jakie wiązanki i wieńce pogrzebowe wykonują uczestnicy kursów florystycznych. W naszej galerii prezentujemy prace z wykorzystaniem różnorodnych kwiatów: róż, lilii, gerber, goździków i innych. Przed Świętem Zmarłych 1 listopada warto zastanowić się, jakie kwiaty będą najlepiej wyglądały na grobach naszych bliskich.

Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać

Wykonując wieniec pogrzebowy należy zwrócić uwagę na to, jakie kwiaty do niego wybrać. Ważna jest zarówno kolorystyka, jak i rodzaj kwiatów. Chociaż obeznie dopuszczalne jest wiele kolorów najodpowiedniejsze wydają się kwiaty białę oraz czerwone. Jeżeli chodzi o gatunki kwiatów to wybierać możemy spośród róż, chryzantem, goździków, gerber oraz lilii. Do tego rodzaju kwiatów dodawane są szarfy w kolorach białym lub fioletowym.

Jakie są rodzaje wieńców pogrzebowych

Standardowo wieńce pogrzebowe powinny nadawać się do ustawienia na stojaku w pozycji pionowej. Możemy jednak wybrać kompozycje o zupełnie innej konstrukcji. Wieńce mogą mieć kształt okrągły lub wydłużony. Czasami przyjmują też oryginalną formę np. serca lub krzyża. O nietypowych

Wiązanki i wieńce pogrzebowe – prace kursantów