Konkurs “Florystyczne inspiracje i porady”

Akademia Florystyki ogłasza ogólnopolski Konkurs na najciekawszy artykuł poświęcony florystyce i kwiatom. Do 20 listopada czekamy na prace konkursowe.

Konkurs - Florystyczne inspiracje i porady

Cele konkursu

Celem Konkursu jest wsparcie młodych florystów i osób związanych z kwiaciarstwem, dając im możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Chcemy umożliwić doświadczonym florystom dzielenie się swoimi pomysłami i wiedzą z innymi. Mamy nadzieję, że konkurs ten przyczyni się także do popularyzowania ciekawych rozwiązań i pomysłów z zakresu florystyki.

Uczestnicy

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy:

  • ogrodników,
  • florystów,
  • osoby pracujące z kwiatami
  • absolwentów kierunków związanych z szeroko pojętym kwiaciarstwem,
  • pasjonatów florystyki.

Zadanie konkursowe

Zadaniem konkursowym jest napisanie ciekawego artykułu z zakresu szeroko rozumianej florystyki i wystroju wnętrz na temat wybrany przez autora.

Liczymy na inwencję i kreatywność w szukaniu ciekawych tematów.

Charakter pracy powinien być popularnonaukowy lub poradnikowy.

Do konkursu będą przyjmowane prace w języku polskim, o objętości od 2 do 3 tysięcy znaków (ze spacjami). Artykuł może zawierać oryginalne zdjęcia opisywanych kwiatów i kompozycji – zdjęcia muszą stanowić własność autora artykułu lub pochodzić z darmowych, legalnych źródeł.

Florystyka Lublin bukietKryteria oceny prac

Przy ocenianiu prac pod uwagę brane będą:

  • Siła oddziaływania na czytelnika – ważne, aby tekst był interesujący, przyciągał uwagę i zachęcał odbiorcę do zatrzymania się przy nim na dłużej.
  • Pomysłowość i kreatywność – niebanalne rozwiązania i pomysły przedstawione w pracy.
  • Materiały graficzne – zdjęcia, rysunki, schematy; wszystkie materiały muszą być własnością autora pracy lub pochodzić z legalnych, darmowych źródeł.
  • Redakcja tekstu – poprawność stylistyczna, brak błędów językowych, płynność językowa.

Terminy

Zgłoszenia do Konkursu można przesyłać już od 10 września. Pracę konkursową z wypełnionym Formularzem Uczestnictwa (dostępny do pobrania na dole strony) można nadsyłać do 20 listopada 2015 r.

Nagrody

Autorzy trzech najlepszych i najciekawszych trzech artykułów zostaną nagrodzeni miesięcznym płatnym stażem organizowanym przez Fundację Rozwoju Kapitału Ludzkiego.  Nagrodzone i wyróżnione prace opublikowane zostaną na portalu internetowym www.akademiaflorystyki.pl.

Pracę konkursową wraz z wymaganymi załącznikami należy wysłać na adres a.omiecinska@akademiaflorystyki.pl.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym Regulaminem, w którym zawarliśmy wszelkie szczegóły dotyczące naszego Konkursu.

Załączniki

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Wspierają nas

Rate this post