Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Profil wykładowcy - Patrycja KurowskaZobacz wszystkie profile

Wykładowca Florystyki Patrycja Kurowska

Patrycja Kurowska

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Rolnictwo. Z wykształcenia magister łąkarstwa oraz inżynier hodowli roślin i nasiennictwa. Ukończyła również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Od kilku lat związana jest z WSCKZiU w Gnieźnie, gdzie pracuje jako nauczyciel na kierunku florysta.
W branży florystycznej działa od 2006 roku, a od grudnia 2017 roku prowadzi własną firmę „Kwiaciarnia Petronela, Doradztwo Rolniczo-Ogrodnicze Patrycja Kurowska”.

Jako florystka realizuje się tworząc nie tylko kompozycje okolicznościowe, ale także jako instruktor florystyczny, prowadząc warsztaty z różnych dziedzin florystyki na terenie całego kraju.
Współpracuje od kilku lat z Federacją Stowarzyszeń Amazonki oraz z Poznańskim Towarzystwem „ Amazonki” , gdzie prowadzi szkolenia florystyczne jako arteterapię w ramach projektów unijnych PFRON.
Od lat współpracuje także z firmą Trygon , gdzie jako animator tworzy kreatywne zajęcia dla najmłodszych , jak i całych rodzin np. na piknikach rodzinnych dla firm Etos, EuroCash, Westwing, Gminy Pniewy i inne. Warsztaty florystyczne prowadzi także dla Deli Parku, Kół Gospodyń Wiejskich, Szkół branżowych, Celebration Productions, Lidla , Klubów Seniora, muzeów, gmin i wielu innych instytucji oraz prywatnych firm. Współpracowała także z poznańską Gildią Rolno-Ogrodniczą , gdzie prowadziła zajęcia w ramach projektu „ Kochajmy Kwiaty” dla trzech szkół z Wielkopolski.
Bukiety wykonuje także na premiery książek np. Kobiety mafii , jak i dla polityków i celebrytów.
Jako florystyka potrafi działać z rozmachem i podjąć się nawet najbardziej nietypowych zadań , jednak na co dzień skupia się na szkoleniu przyszłych florystów oraz tworzeniu kompozycji okolicznościowych dla lokalnej społeczności.
Od kilku lat jest członkiniom Stowarzyszenia Florystów Polskich – jak sama mówi , nie wyobraża sobie życia bez kwiatów.
Jej pasją jest propagowanie rekultywacji terenów zielonych, medycyna ludowa, zielarstwo oraz kryminalistyka.

Patrycja Kurowska
4 (80%) 14 votes

Zobacz terminy wszystkich kursów