Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Wianki, półwianki i opaski komunijnePowrót do spisu inspiracji

Wianek komunijny to tradycyjna ozdoba głowy dziewczynek idących do Pierwszej Komunii Świętej. Chociaż większość wianków stanowią wyroby gotowe, sztuczne, to jest grupa klientów preferujących kwiaty żywe. W związku z tym, że wianuszek komunijny musi służyć właścicielce przez cały tzw. biały tydzień, dlatego ważny jest odpowiedni dobór trwałego materiału roślinnego.

Do przygotowania wianka komunijnego dobiera się białe, drobne kwiatki np.: miniaturowe goździki, miniaturowe róże, frezje, stokrotki, konwalie, gipsówkę, hiacynty, chryzantemy gałązkowe, oraz zieleń ciętą: drobnolistny bluszcz, eukaliptus, barwinek, trawa niedźwiedzia, szparag pierzasty, kuskus itp. Materiał roślinny mocowany jest do konstrukcji z drutu, owiniętej taśmą florystyczną. Konstrukcja musi być tak przygotowana aby żaden element nie wystawał z niej ostrym końcem, nie kuł. Elementy wianka przykleja się specjalnym klejem florystycznym lub mocuje się taśmą.

Wyjątkowa fryzura komunijna – wianki komunijne

SONY DSC

Każda mama dziewczynki idącej do Pierwszej Komunii zastanawia się nad komunijną fryzurą. Pomysłów na fryzury komunijne jest wiele. Najbezpieczniejszą opcją jest fryzura prosta i naturalna, najlepiej z rozpuszczonymi włosami i lekkimi falami lub eleganckie upięcie włosów w kok. Takie ułożenie idealnie komponuje się z delikatnymi, kwiatowymi wiankami. Coraz częściej jednak wykorzystywane są inne ozdoby, takie jak na przykład opaska, wianek na koka, czy delikatne girlandy z perełek – wszystko, co sprawi, że dziewczynka będzie prezentowała się w tym dniu wyjątkowo i elegancko.

Naturalne kwiaty

Dużą popularnością cieszą się wianki komunijne z zielonymi dodatkami, imitującymi naturalne rośliny. Wianki w tym stylu prezentują się bardzo wdzięcznie i dodają dziewczynkom uroku i niewinnego wyglądu. Taki wianek ma przewagę nad ozdobą z prawdziwych kwiatów, która szybko się niszczy i traci urok. Jest uniwersalny i pasuje zarówno do sukienki komunijnej i do alby. Każda dziewczynka będzie w nim wyglądać dobrze, bo taka ozdoba pasuje do każdego typu urody. Inną propozycją są wianki z tiulowymi dodatkami w kolorze delikatnego różu. Wyglądają one niezwykle dziewczęco, a ozdobne, tiulowe elementy nadają im lekkości i unikalnego charakteru.

Kok we fryzurze komunijnej

Alternatywą dla wianka na całą głowę jest mały wianek zdobiący popularny wśród fryzur komunijnych kok. Jest on łatwiejszy do upięcia na głowie, przez co nie psuje fryzury. Wianek komunijny na kok nie musi być całkowicie biały, może być zdobiony elementami w pastelowych odcieniach różu i błękitu, a także przypinkami o motywie roślinnym. Przykładem może być wianek z drobnymi białymi i większymi różowymi kwiatkami. Dodatkowo, zielone listki nadają mu naturalnego wyglądu. Taki wianek będzie idealnym uzupełnieniem stroju komunijnego, a do tego piękną ozdobą. Można go wykonać samemu lub kupić gotowy w sklepie. Kok można ozdobić również poprzez oplecenie go delikatnymi girlandami z perełek. Aby fryzura była stabilna i kosmyki włosów nie wymykały się z koka, najlepiej upiąć je wsuwkami dopasowanymi kolorystycznie do koloru włosów.

Opaski komunijne

Jeśli jednak chcemy, aby dziecko nieco wyróżniało się spośród innych, podobnie ubranych dzieci, możemy zdecydować się na alternatywną dla wianka ozdobę na włosy, czyli komunijną opaskę. Opaski komunijne są wygodniejsze i równie pięknie zdobione, co wianki. Sklepy oferują duży wybór opasek, przez co każda dziewczynka może dobrać coś idealnego dla siebie. Innym rozwiązaniem mogą być tak zwane wianki „biżuteryjne”. Są one bardzo bogato zdobione przeróżnymi błyszczącymi dodatkami  (cekinami, perełkami, diamencikami, czy ozdobnymi kamykami ułożonymi w kształt kwiatów). Oryginalną ozdobą do włosów, którą również można użyć przy czesaniu fryzury komunijnej jest tak zwana gałązka, czyli drobne kwiatki, koraliki, perełki i diamenciki połączone delikatnym drucikiem.

Wianki, półwianki i opaski komunijne
5 (100%) 1 vote