Zapraszamy do kontaktu we wszystkich miastach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Najnowsze trendy w dekoracjach domuPowrót do spisu inspiracji

Duży wybór gatunków i odmian roślin sprawia, że florystyka podobnie jak moda rządzi się swoimi trendami w wykonywanych bukietach lub dekoracjach domu. Tworzenie nowych odmian kwiatów i roślin zielnych skutkuje nowymi sposobami ich wykorzystywania w kompozycjach i dekoracjach domu. Dziś florystyka nie kojarzy się tylko z typowymi bukietami, lecz z tworzeniem prawdziwych dzieł sztuki z roślin, które można wykorzystywać na co dzień, jak i z okazji różnych świąt.

Fantazyjne kwiaty w dekoracjach domu w naczyniachSweet sin – delikatnie i minimalistycznie

W przypadku florystyki codziennej, wśród artystów-florystów zagościł nowy trend – sweet sin. Nazwa ta określa kompozycje zbudowane z delikatnych kwiatów w pastelowych kolorach, których delikatny charakter przełamywany jest przez drapieżne dodatki– śruby, paski nabite ćwiekami, a także metalowe łańcuchy. Łagodniejsze wersje aranżacji zamiast na metal, stawiają na materiały naturalne, takie jak np. liście i łodygi. Kompozycje ożywia się barwnymi akcentami, świetnie sprawdzają się do tego dodatki w kolorze żółtym i pomarańczowym. Styl ten sprawdzi się u osób lubiących minimalizm i nowoczesność, a także u osób lubiących niekonwencjonalne dodatki w dekoracjach domu.

Modern bloom – szkło w dekoracjach domu

Innym trendem jest tzw. Modern bloom. Termin ten określa aranżacje, w których w nowoczesnych, monochromatycznych naczyniach umieszcza się wielokolorowe kwiaty lub odwrotnie – jednobarwne rośliny umieszcza się w naczyniach kolorowych. Najczęściej wykorzystywane są połączenia odcieni zieleni i niebieskiego z pastelami, czy wyrazistą czerwienią i fioletem. Do tworzenia kompozycji w stylu Modern bloom można wykorzystać rośliny takie jak: adenium (Adenium), różę (Rosa), krokusy (Crocus), jaśmin (Jasminum), pieprzówkę (Peperomia), szczęślin (Clerodendrum), języcznik zwyczajny (Phyllitis skolopendrium) oraz dzwonek (Campanula).

Wiosna bogata jest w szerokie spektrum gatunków roślin, przez co każdy z nas ma szansę „zabawić” się we florystę i samemu stworzyć ciekawy dodatek do domu lub mieszkania. Inspiracją może być praktycznie wszystko: obecnie panujące trendy, pory roku, nastrój czy kolory. Tworzenie własnych aranżacji może sprawiać mnóstwo radości i pozytywnie wpływać na wygląd naszego otoczenia.

Na naszych kursach florystyki staramy się podążać za florystyczną modą. Poniżej prace, które zostały wykonane przez kursantów naszych kursów florystyki.

No votes yet.
Please wait...