Kwiatowe ozdoby do włosów

Opaski do włosów z kwiatów stały się modnym elementem letnich stylizacji. To idealna biżuteria na słoneczne dni, dodająca stylizacjom oryginalności i lekkości. Ozdoby do włosów z kwiatów przyciągają uwagę. Zdobionymi kwiatami opaskami do włosów można ożywić  zarówno codzienny jak i elegancki strój.

Opaski z kwiatami

przypinka ślubna ze storczykiemW przypadku eleganckich kreacji warto postawić na opaski mniej rozbudowane i delikatne, które sprawdzą się jako detal zwracający uwagę wszystkich dookoła. Opaskę z kwiatami do noszenia na co dzień można wykonać samodzielnie. Aby stworzyć kwiatowe ozdoby do włosów potrzebna jest jedynie zwykła opaska do włosów i wybrane przez nas kwiaty oraz drucik pomalowany na zielono, który posłuży do zaczepienia kwiatów na opasce. Gdy zależy nam na bardziej bogatym dodatku, możemy zaopatrzyć się dodatkowo na przykład w gałązkę ze sztucznymi pąkami kwiatów, wstążkę, a nawet koraliki lub cyrkonie oraz klej, którym połączymy wszystkie elementy w całość. Kwiaty na opasce nadają się dla wszystkich – zarówno dla posiadaczek długich loków, jak osób z krótkimi włosami.

Kwiatowe ozdoby – wsuwki i spinki

Kwiaty można również umieszczać na wsuwkach i spinkach. Tak ozdobione dodatki można wpinać w rozpuszczone włosy, przypinać nimi grzywkę albo upinać z ich pomocą koczki. Zebrane do góry włosy tworzą dziewczęce fryzury, które odmładzają i pięknie uwydatniają rysy twarzy. Podczas wiosny i lata warto wykorzystać fakt, iż wiele kwiatów budzi się do życia po zimowej hibernacji. Pojedynczy kwiat można umieścić we włosach, zahaczając jego łodyżką o ucho lub przypiąć go wsuwką. Należy jednak pamiętać, aby rośliny noszone we włosach były świeże.

Fryzury ślubne ozdobione kwiatami

Również wśród trendów fryzur ślubnych można odnaleźć kwiatowe ozdoby wykonane. Fryzury ślubne zdobione kwiatami są urocze i romantyczne. Rozpuszczone, lekko pofalowane włosy albo luźny nisko upięty kok przyozdobione kwiatami dają piękny efekt. Coraz modniejsze stają się wesela w stylistyce rustykalnej oraz boho, dlatego też Panny Młode  coraz chętniej stawiają na wianki i ozdoby z żywych kwiatów. Przypinki mogą być zrobione z kwiatów wykonanych z lekkich tkanin – tiulu lub organzy. Wpięte we włosy kwiaty z powodzeniem zastąpią welon. Ciekawym rozwiązaniem są kwiaty zrobione z filcu. Mimo, że to dość gruba i ciężka tkanina, uformowana w kształt kwiatu i ozdobiona koralikami, zyskuje całkiem lekki wygląd.