Artystyczne pakowanie prezentów

Każdy z nas zna kogoś, kogo chciałby obdarować czymś wyjątkowym, oryginalnym i zapadającym w pamięć. Nie wystarczy wybranie odpowiedniego prezentu, należy go również elegancko zapakować. Zamiast zlecać pakowanie prezentów ekspedientce w sklepie z upominkami, możemy to zrobić samodzielnie. Mamy wówczas gwarancję, że nasz podarek będzie wyglądał wyjątkowo i z pewnością wyróżni się wśród innych.

Jesienna ozdoba papieru na prezentPakowanie prezentów w ciekawe pudełka

Pomysłów na efektowne zapakowanie prezentów jest tak wiele, na ile pozwala nam na to nasza wyobraźnia. Jednym ze sposobów na ciekawe ukrycie prezentu jest wykorzystanie pudełek o różnej wielkości. Należy je powkładać jedno w drugie, tak, aby najmniejsze znalazło się w środku. Pomiędzy pudełka warto włożyć skromne upominki (np. słodycze) lub każde z pudełek można ozdobić w innym stylu, bądź napisać na nich życzenia lub kilka słów od siebie.

Butelki jako opakowania na prezent

W przypadku prezentów o małych gabarytach (np. pierścionek czy kolczyki), można je umieścić w pustej i czystej butelce po winie lub szampanie. Do prezentu należy przywiązać wstążeczkę, na której upominek będzie umieszczony w butelce. Butelkę warto okryć papierem ozdobnym, a na szyjce obwiązać wstążką lub kokardą.

Ozdabianie pudełek prezentowych

Gotowe pudełka przeznaczone do pakowania prezentów możemy „doszlifować” poprzez wykonanie ozdoby, która zwróci uwagę na podarek. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku może być wykonanie ozdoby z papieru pakowego. W Internecie bez problemu można znaleźć szablony ozdób, gotowe do wycinania i złożenia w niepowtarzalny dodatek. Prezentom zapakowanym w zwykły, szary papier można dodać elegancji poprzez umieszczenie na pakunku eleganckich lub ekstrawaganckich wstążek w wyrazistych kolorach.

Ładne pakowanie prezentówMizuhiki – japońska sztuka pakowania prezentów

Ciekawym trendem pakowania prezentów jest japońska sztuka pakowania prezentów zwana mizuhiki. Polega ona na formowaniu ozdobnych wzorów ze sznurka wykonanego z papieru ryżowego. Dzisiaj sztuka ta wykorzystywana jest głównie z okazji ślubów, narodzin oraz pogrzebów. W Polsce druciki z papieru ryżowego są jeszcze ciężko dostępne, ale można je z powodzeniem zastąpić zwykłymi, kolorowymi drucikami ozdobnymi. W Internecie i czasopismach tematycznych można znaleźć poradniki, w których krok po kroku pokazane są sposoby zdobienia w stylu mizuhiki.

Wykorzystanie nietypowych dodatków

Żeby oryginalnie i efektownie zapakować prezent przyda się wszystko, co można znaleźć pod ręką. Aby uzyskać oryginalny efekt do owijania prezentów użyj niespotykanych materiałów. Papier dekoracyjny zastąpić można mapą, celofanem, folią, papierem woskowym, gazetą lub komiksem. Zamiast użyć tradycyjnej wstążki do owijania prezentów warto wykorzystać sznurek, przewód, drut, sznurówki, paski, stare krawaty, stare taśmy z kaset – możliwości jest mnóstwo.