Bukiety ślubne − aktualne trendy

Fala romantyzmu w florystyce ślubnej

Ani się nie obejrzeliśmy a już wkroczyliśmy wielkimi krokami w nowy ślubny sezon.
Wraz z nim odwieczne pytanie zadawane chyba przez wszystkie Panny Młode, jaki wybrać dla siebie bukiet ślubny, co jest najmodniejsze w tym sezonie i czym będzie można olśnić wszystkich w tym pięknym dniu.

W tym sezonie wracają zapomniane przez lata bukiety romantyczne,luźno ułożone i cudownie pachnące.

luźny bukiet

Na salony odważnie wkroczył styl boho w pełnej swej okazałości. Styl, któremu dalekie są klasyczne poukładane niewielkie zwarte bukiety, a w którym ogromne znaczenie ma pokrój i kształt wybranych roślin i który kusi paletą barw. Wtórują mu rustic i whimsical. Ten ostatni charakteryzuje się bukietami o odważnych kolorach, zestawieniach i formach. Bardzo często są to bukiety z kwiatów egzotycznych. Na bukiety w tym stylu decydują się odważniejsze Panny Młode.

bukiet ślubny - whimsical bukiet ślubny - protea

Mimo że bukiety wyglądają jakby były w nieładzie to działania florysty są zawsze bardzo przemyślane, z dbałością o to, aby każdy listek czy kwiatek znalazł się we właściwym miejscu. Bukiety będą nieco większe niż dotychczas, jednocześnie zachwycając nas swoją naturalnością.

Nie zapominajmy jednak o Pannach Młodych, które marzą o tradycyjnych bukietach. Im również możemy nadać lekkości przez wprowadzenie jasnych pasteli z delikatnymi dodatkami w postaci drobnych zielonych roślin. Będą one płynęły wraz z każdym ruchem Panny Młodej podążającej do ołtarza.

bukiet ślubny - tradycyjny

Niezależnie od stylu bukietu bardzo modne w tym sezonie jest jego przewiązanie długimi powiewającymi wstążkami.

bukiet ślubny ze wstążką

Kolejny już sezon cieszy oko bukietami z dodatkiem sukulentów, które mają ciekawy pokrój i stanowią w bukiecie element zaskoczenia. Często są to bukiety w odcieniach szarości i różu.

 bukiet ślubny - sukulenty

Poza pastelowymi jasnymi barwami, kolejny sezon kolorem marsala, który z przytupem kilka lat temu wkroczył na ślubną arenę i króluje na niej do dzisiaj. Są to kwiaty w odcieniach bordo z domieszką brązu, określanego również jako ziemista, winna czerwień czy brudne bordo.
bukiet ślubny - marsala

Niezależnie jaki bukiet wybierze tegoroczna Panna Młoda najważniejsze jest, żeby był to ten jedyny, wymarzony, który będzie wspominać całe życie. Do nas florystów należy zadbanie o to, aby został on przygotowany z należytą starannością, w oparciu o posiadaną wiedzę i umiejętności z doborem najlepszego materiału florystycznego jakim dysponujemy.

autor : Elżbieta Dussa

bukiet ślubny pastele bukiet ślubny fiolet bukiet ślubny biały