Walentynki – bukiety i dekoracje na 14 lutego

Obchodzone 14 lutego Walentynki, uznawane za Dzień Zakochanych, zawdzięczają swoją nazwę Świętemu Walentemu, rzymskiemu biskupowi, żyjącemu w czasach średniowiecza. Dzień ten jest okazją do okazania swoich uczuć ukochanej osobie. Możemy je wyrazić poprzez podarowanie wybrankowi lub wybrance kartki z miłosnym wyznaniem, czekoladek w kształcie serduszka oraz oczywiście kwiatów. W sklepach i kwiaciarniach królują czerwień i serca – odwieczne symbole miłości. Wśród kwiatów niezaprzeczalnym symbolem tego dnia jest oczywiście czerwona róża, a także czerwone tulipany czy niewielkie bukieciki ozdobione serduszkiem.

Walentynki – pomysły na prezenty

dekoracja na walentynki na stół z płatkami róż

Kwiaty na Walentynki mogą więc wspaniale oddać uczucia jakie żywimy do obdarowywanej osoby. Każdy kwiat ma swoją symbolikę, niesie ze sobą pewne przesłanie, jest wyrazem naszych emocji. Obdarowując bliską osobę kwiatami pokazujemy jej jak bardzo jest nam bliska. Oprócz tradycyjnych bukietów, na Walentynki kwiaty możemy podarować przykładowo w postaci wieńca w kształcie serca. Do jego wykonania można wykorzystać elastyczne pędy wierzby i ozdobić je różowymi i czerwonymi kwiatami róży lub begonii królewskiej. Kompozycję warto ozdobić przyczepiając w kilku miejscach czerwone lub srebrne serca.

 

Storczyki w kompozycjach na Walentynki

Ciekawym podarkiem dla osób ceniących minimalizm może być kompozycja złożona ze storczyków. Występują one w różnych barwach, które można dobrać pod kątem preferencji obdarowywanej przez nas osoby. Aby stworzyć taką kompozycję wystarczą dwa pędy kwiatowe storczyków, które po umieszczeniu w doniczce opiera się na metalowym drucie wygiętym w kształcie serca.

 

bukiet walentynkowy na kryzieKwiaty inne niż róże na Walentynki

W przypadku bukietów kwiatowych warto wykorzystać nie tylko czerwone róże. Świetnie sprawdzą się tutaj także tulipany w różnych kolorach, gerbery, goździki, zawilce oraz begonie. Bukiety można ozdobić sercami wykonanymi z różnych materiałów (np. z filcu) lub gałązek. Wśród nowych trendów walentynkowych można zauważyć tworzenie bukietów z hiacyntów jednobarwnych lub kilkukolorowych. Zdobywają one uznanie ze względu to, że cięte hiacynty długo utrzymują świeżość w wazonie oraz pięknie pachną, a także ze względu na ich duży wybór (jest ich ponad 100 odmian!).

 

Samodzielne prezenty florystyczne

W sklepach znaleźć można bardzo wiele upominków na tą okazję. Może to być „bukiet” z balonów w kształcie serc, kartka z życzeniami lub bombonierka w kształcie serca. Jednakże bardzo miłe jest również samodzielne wykonanie podarunku np. upieczenie ciasteczek w kształcie serc, podarowanie ukochanej osobie własnoręcznie wykonanej kartki czy stworzenie indywidualnie dobranej kompozycji kwiatowej.

PS. Masz pomysł na ciekawą kompozycję florystyczną? Nagraj film i prześlij do nas, a umieścimy go na naszym kanale Youtube.