Florystyka komunijna – wianki, bukiety, dekoracje świecy

W naszej kulturze kolor biały jest podstawowym symbolem czystości i niewinności, dlatego powinien być głównym kolorem komunijnych dekoracji. Jako dodatkowe kolory znakomicie sprawdzą się błękity, róże oraz żółcie. To właśnie te kolory najlepiej pasują do uroczystość I Komunii Świętej. Florystyka komunijna to wiele pomysłów, jak zadbać o uczestników tej ważnej uroczystości.

florystyka komunijna - wianek komunijny z białymi różyczkamiFlorystyka komunijna – jakie kwiaty

Zdecydujmy się na drobne kwiaty np. stokrotki, konwalie, margerytki czy różyczki. Sprawdzą się one znakomicie jako element wianków dla dziewczynek, stroików dla chłopców czy bukiecików, będących dodatkiem do komunijnego stroju. Możemy również sięgnąć po białe storczyki i frezje lub eustomy, oraz białe kwiatostany hortensji. Pamiętajmy również o udekorowaniu świecy.

bukiecik komunijny w rożkuFlorystyka komunijna – dodatki

Do uzupełnienia kwiatowych dekoracji, możemy użyć gipsówki, zielone, małych liści oraz białej wstążki, perełek, sizalu, koronki. Bukiety, wianki i przypinki powinny być delikatne i skromne. Dobrym pomysłem będzie również tradycyjny dobór kolorów czyli biało-różowy w bukietach dla dziewczynek oraz biało-niebieski w dodatkach kwiatowych dla chłopców.

PS. Masz pomysł na florystykę komunijną? Przyślij nam zdjęcie swojej kompozycji, a umieścimy je na naszym facebooku: www.facebook.com/AkademiaFlorystyki.