Walentynkowa sakiewka

walentynkowa-sakiewka-florystyczna (12)Walentynki to szczególny dzień dla zakochanych na całym świecie. To piękne, gorące (pomimo pory roku) święto daje okazję do podkreślenia wagi ukochanych w naszym życiu. Często jest też pretekstem do ujawnienia swoich uczuć do potajemnej miłości. Tylko jak zrobić to w subtelny i nieprzeciętny sposób? Zawsze stawiaj na kwiaty, bo jest to prezent piękny i prosty zarazem. Mało jest ludzi, którzy kwiatów nie lubią, więc na ten wyjątkowy dzień proponuję ci własnoręczne stworzenie małego florystycznego dzieła, w które przelejesz wszystkie swoje emocje. Wykonanie tej kompozycji, jaką jest walentynkowa sakiewka, jest stosunkowo proste i nie zajmie ci więcej niż 15–20 minut. Wszystkie potrzebne materiały kupisz w kwiaciarni.

Walentynkowa sakiewka – materiały

  • gąbka florystyczna do kwiatów żywych,
  • folia celofanowa,
  • gumka recepturka,
  • haftki z drutu florystycznego lub szpilki,
  • kwiaty: czerwone Róże, czerwona Alstromeria, bordowy Goździk gałązkowy,
  • zieleń dekoracyjna: 2 liście Aspidistry, gałązka Ruskusu,
  • biała Gipsówka.

Walentynkowa sakiewka krok po kroku

walentynkowa-sakiewka-florystyczna (2)1. Z gąbki florystycznej wytnij sześcian o bokach ok. 6-7 cm. Namocz go w misce wypełnionej wodą pozwalając, aby gąbka swobodnie opadła na dno do całkowitego namoczenia.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (3)2. Obłóż gąbkę od dołu i z boków folią celofanową, którą przytrzymaj gumką recepturką.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (4)3. Następnie ułóż na stole dwa liście Aspidistry tak, aby tworzyły znak krzyża. Pośrodku umieść gąbkę do żywych kwiatów.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (4)4. Nerw główny liścia, w jego grubszej części, przytnij nożem do kwiatów, tak by liść można było swobodnie wyginać.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (5)5. Z cienkiego drucika o średnicy ok. 0,5 mm przygotuj niewielkie haftki, dzięki którym przymocujesz liście do gąbki owiniętej folią. Zamiast drutu możesz użyć szpilek. Liście zakładaj na boki sześcianu z gąbki. Powinny stworzyć coś w rodzaju naczynia.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (8)6. Wystające ponad gąbkę części liści Aspidistry wywiń na zewnątrz w cztery ruloniki, zepnij je szpilką lub haftką z drucika. Jeśli podczas wycinania nerwu głównego część liścia się rozerwała, teraz możesz to zgrabnie zamaskować.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (9)7. W środek czterech powstałych zwojów przełóż kawałek czerwonej rafii i zawiąż kokardkę zbierając wszystkie boki do środka.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (10)8. Teraz zacznij tworzenie kompozycji kwiatowej od gałązek zielonego Ruskusu, które stworzą kryzę. Dodaj czerwone róże, bordowe goździki i pojedyncze kwiaty alstromerii.

 

 


walentynkowa-sakiewka-florystyczna (11)9. Na końcu wpleć odrobinę białej gipsówki, co doda kwiatom elegancji. Aby rozjaśnić ciemno zielone liście Aspidistry przewiąż całość kilkukrotnie czerwoną rafią. Dostojna barwa kwiatów sprawia, że możemy spokojnie zrezygnować z dodatkowych walentynkowych ozdób np.: serduszek. Same kwiaty wystarczą, by podkreślić wagę dnia świętego Walentego i zrobią niesamowite wrażenie na osobie obdarowanej.

 

Tak zaaranżowana z kwiatów sakiewka ma wiele zalet. Jest bardzo wygodna w transporcie, z powodzeniem zmieści się w damskiej torebce, plecaku lub małej torebeczce na prezent. Dzięki temu możesz swój upominek podarować już z samego rana 14 lutego np. w szkole lub pracy. Piękne czerwone róże nie stracą nic ze swojej atrakcyjności w ciągu dnia. Nie potrzebujesz również wazonu, bo kwiaty cały czas będą miały kontakt z wodą. Sakiewka z bukietem kwiatów to propozycja na cały aktywnie spędzony Dzień Zakochanych, od spaceru po parku, po obiad w restauracji i wieczorny seans w kinie.

Jest to oczywiście propozycja dla zakochanych, ale ten prosty upominek możesz ofiarować każdemu, do kogo żywisz ciepłe uczucia. Samodzielnie przygotowane prezenty niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i ofiarowana osoba na pewno doceni twoją kreatywność.

Autor: Iwona Pękala-Popek